<<
>>
דפדף בין העמודים
1 2 3 4 5 6

גלריית האומנות של מרים

גלריית האומנות ב"בית שלום" מציגה את עבודותיה מרים הוד, בעלת המקום ואומנית יוצרת.
מרים עוסקת שנים רבות ברקמה ועיצוב אמנותי בטכסטיל. עבודותיה משלבות טכניקות ושימוש בחומרים זמינים  - בדים, חוטים, ניר, חרוזים, וחומרים מהטבע, ריקמת יד ורקמה במכונה, ופיתוחם לשפה אומנותית אישית.

יצירות האומנות של מרים מקבלות את השראתן מהנוף הגלילי ואורח החיים האופייני לתרבויות הרבגוניות של האנשים החיים בחבל ארץ זה - הערבים בכפרים הגליליים, הדרוזים בגולן, הנוצרים הלבנוניים, וחלוצי ההתישבות העובדת בגליל ובמטולה, המושבה הותיקה והצפונית ביותר בארץ, בה נטועה משפחתה. בחלק מהעבודות, משתקפת גם הביוגרפיה האישית משפחתית של מרים, דור שני לניצולי שואה.

עבודות פיסול הטקסטיל, הרקמה וחומרי הטבע של מרים משתלבים בקירות האבן ב"בית שלום", תומכים האחד בשני ועוטפים את החלל בתחושה של נוכחות מחד, ואינטימיות מאידך.

גם אם אתם לא מתארחים בבית שלום, כדאי ומומלץ להכנס, לשבת לקפה, להתענג על המקום והאוירה שבו, ולהנות מיצירות האומנות המשתלבות באבן בת מאה השנים.  

בחג שבועות הקרוב, בפסטיבל השירה שהפך למסורת של מפגשים במטולה, תציג מרים תערוכה חדשה בהשראת ספר השירה "שיר לדרך" של עפר גביש (כתיבה) ועדי אדר (צילומים). הספר משלב צילומים ושירים של  ארץ ישראל עם מסלולי טיול וטקסטים היסטורים. מרים מעבדת ומציגה חומרים אלה בעבודות המוצגות בתערוכה.