סתיו.
<<
סתיו. מזרקת היונים המפוסלות  (צולם ע פריחת נקטרינה פריחה וורודה של נקטרינה, בדרך העולה למטולה פריחת מטע התפוח בשיפולי הגבעה של מפל הטחנה
>>
דפדף בין העמודים
1 2 3 4 5

תמונות מקום ואווירה

הטבע והאבן העתיקה, הצבעים והסביבה המשתנה יוצרים רגעי קסם. בחרנו להציג כאן כמה מהם. 

באביב הדרך ל"בית שלום" משובצת במרבדים של פריחה ורודה ולבנה של מטעי הנקטרינה, התפוח ושאר הנשירים של המושבה. הגינה מתעוררת, עצי הערבה מחדשים את עליהם, ומטע הדודבנים שבחצר מתחיל לפרוח ומגיע לשיאו עם הבשלת פרי הדובדבן (במאי).

בקיץ הרקפות של החורף ממשיכות לפרוח בגינה. (מתי ראיתם לאחרונה רקפות פורחות בקיץ?) משבי רוח חפים מלחות מצננים את האורחים שמתרפקים עם ספרים וקפה מתחת לעצים שבגינה. בלילה לא צריך מזגן, צריך סוודר. בשלהי הקיץ (באמצע אוגוסט), מבשילות התאנים. אלו התאנים מעצי התאנה שהסבא רבא הביא מדמשק. הן גדולות ומתוקות להפליא ומהן רוקחים את ריבת התאנים של ארוחת הבוקר.

בסתיו מתחילה השלכת. הגינה משילה את עליה במשבי רוח המעידים על שינוי. פקעות הבושמת שסיימו לפרוח מוחלפות בפקעות רקפות לקראת החורף, הגבעות של מטולה מתמלאות במרבדי חצבים, ולהקות החסידות והעגורים חולפים מעל פני המושבה בדרכם לאפריקה. 

ובחורף טיפות הגשם תלויות על ענפי העצים ומקשטות כמו יהלומים קטנים את החצר. החרמון באופק לבן, ולפעמים תזכו להנות גם משלג במושבה. ניתן לרדת דקותיים הליכה מהסוויטה עם מגפיים או נעלים שאפשר ללכלך אל שמורת נחל עיון, להליכה של כשעה וחצי בין ארבעת המפלים שוצפי המים. כשתחזרו יחכה לכם תה צמחים לבקשתכם עם עוגת התפוחים בטעם של פעם שאופה מרים. ברקע יבער האח, ופצפוצי העץ הבוקעים ממנו יהיו כמוסיקה לאוזניכם.