הכניסה לבית המסעדה
<<
הכניסה לבית המסעדה בית המסעדה - מבט פנים המזרקה בחצר, יונים מפוסלות מתרחצות במים. (צולם ע בית המסעדה, סלון לקפה בית המסעדה,סלון קפה שני הבר
>>
דפדף בין העמודים
1 2

מסעדת "בית שלום"- מסעדה, קפה, גלריה - טעמים של פעם!

הבית של המסעדה הוא בית מגורים מסוף המאה ה – 19 של ראשוני המתיישבים במטולה.
 חיים, דור שלישי במטולה, הוא הרוח היצירתית בבניה ושמור, תכנן ושיפץ לפרטים את הבית המקורי שהיה כאן לפני למעלה ממאה שנים. ומרים, היא האחראית על עיצוב הפנים. תכננה, שלבה פרטי ריהוט יחודיים, ויצרה את תמונות גלרית האומנות המוצגות במקום.

בהיכנסכם לבית תעברו בשביל העצים העתיקים המשתלבים עם פרחי הבושמת והרקפות שבגינת בית האבן העתיק והיפיפה, ויוצרים בסביבתו פינות מבודדות. פנים הבית יעטוף אתכם באווירה אינטימית עם קרירות אבן נעימה בימות הקיץ, וחמימות רומנטית של אח בוערת בימות החורף.

התפריט של המסעדה חלבי - צמחוני, ובשרי לחובבי הבשר, והוא מבוסס על מאכלים כפריים שהיו נהוגים על שולחנם של ראשוני האיכרים במטולה.

שמו של תפריט הבשרים של המסעדה הולך לפניו. ההצע כולל מבחר בשרים מנתחי עגל איכותיים, כל נתח זוכה לטיפול ייחודי המתאים לו, תוך כדי תהליך יישון במקום. מנות הבשר בתפריט החדש נעשות בגריל, בתנור ובקדירות.

לצד אלה, הממשיכה המסעדה במסורת רבת השנים עם תפריט חלבי-צמחוני וגם טבעוני - הכולל: דגים טריים - פורל מהדן, סלמון, מבחר גבינות משק המצטרפות לארוחה חגיגית של גבינות ויין, פסטות מתוצרת עצמית, קישים, מאזטים משתנים על פי יבול העונה, מרקי איכרים, וסלטים המוגשים עם לחמים עבים כפריים או לחמניות מאפה בית.

העוגות המצויינות במסעדה הן מאפה בית, מעשה ידיה של מרים הוד. עוגת התפוחים היא ממתכון שעובר שנים במשפחה מאם לבת - אנשים באים אלינו רק בשבילה, אל תצאו בלי לנסות. 


 שעות פתיחה:
* ימים א'- ה' 14:30 - 21:30
* שישי-שבת 11:30 עד אחרון האורחים 
* במקום בר יינות ומשקאות אלכוהוליים