כתבו עלינו

עמית יריב, מגזין "דרך האוכל", ספטמבר 2009

מסעדה באחוזה, שלום במטולה

בבית שלום תמצאו מסעדה חלבית שהיא חגיגה לצמחונים
בקצה כביש 90, עשר דקות אחרי קרית שמונה, שוכנת מטולה. זה, כמובן, לא חידוש – היא נמצאת שם משנת 1896. החצי הטוב שלי ואני התארחנו במלון שית שלום, מלון בוטיק עם עשרה חדרי אירוח ושלוש סוויטות, לזוגות בלבד. מעבר לאווירה הקסומה ולחדרים המעוצבים להפליא, יש בבית שלום מסעדה חלבית, שמגישה ארוחות בוקר, צהריים וערב. כשהחליטו מרים וחיים להרחיב את ארוחת הבוקר שהגישו לאורחיהם למסעדה של ממש, שכרו את שירותיו של השף – יועץ חנוך בר-שלום, שבנה מטבח ביתי וכפרי עם מגוןן מצומצם יחסית של מנות ודגש על חומרים גלם טריים וטובים.

מבין המנות שהוגשו לצהריים והיו בשפע, נציין את הכרובית המוקרמת בפרמז'ן, את חציל הבלאדי בקאימק – שמנת תורכית סמיכה ומתקתקה, ואת מצעד הפשטידות – פשטידת בטטה ורוזמרין, פשטידת כרובית ופשטידת פטריות, כולן על בסיס בצק פילו קליל. לצידן הוגשו שני סלטים מוצלחים – סלט זרעי קיץ, חסה ואגוזים, תפוחי עץ וגבינה תוצרת בית ברוטב חמצמץ, וסלט עשבים מרענן מפטרוזיליה, נענע וכרובית מגוררת, עם שפע לימון ושמן סית מתוצרת ביתית.
לקינוח מרים התעקשה ובצדק, שלא נוותר על עוגת הגבינה האפויה ועל מאפה התפוחים (ממטע המשפחה), שניהם מבוססים על מתכונים ישנים של הסבתא שמרים שחזרה מהזיכרון, וחיים מצידו הכין לנו חליטת עשבי תיבול.

בבוקר מגישים כאן ארוחות בוקר כפריות, המבוססות על גבינות שחיים מייצר בעצמו ועל מבחר דגים מלוחים (65 שקלים לאד). כשיושבים עם הקפה בחצר היפה, עם הרוח המטולאית המנשבת על הפנים, אפשר בקלות לדמיין שאתם נמצאים בטוסקנה.