כתבו עלינו

מגזין "בקבוק", מרץ 2009

בית שלום במטולה:  עושר של שלווה

בית שלום הוא מלון בוטיק אמיתי בלב ליבה של המושבה הצפונית, שנבנה בהרבה אהבה על ידי שני בני זוג:  מרים וחיימק'ה הוד. מומלץ בחום רב

ניצלתי את החורף שנפל פתאום על ארץ ישראל — על מרכזה ועל צפונה כאחד — ועליתי למקום הכי צפוני שרק יכול להיות כאן. על גבול הלבנון, מרחק אפס בין התפוחים ובין הבתים שנבנים והולכים מצידה השני של גדר המערכת. “זה טוב לראות את הבתים האלה,” אומר לי חיים הוד, “זה אומר שיהיה כאן שקט. כי אנשים שבאים ובונים בתים ויוצאים בבוקר לעבודה שיש להם לא רוצים לחזור למלחמה.”
הלוואי.
חיים, שלו מטעי ליצ'י ותפוחים ופירות נוספים, כנראה באמת מאמין בשלום ובשלווה. הוא ואשתו, מרים, קראו בשם "בית שלום" למלון הבוטיק שלהם, שנמצא ממש על העורק הראשי של מטולה. בית הארוח הגדול, שלאמיתו של דבר נקרא על שמו של שלום, אביו של חיים, נבנה על יסודות ותשתיות בית המשפחה ההסטורי, הבית ששימש את הדורות הקודמים של חיים, מראשוני מטולהמ כבר לפני 100 שנה ויותר. חיים שיפץ, בנה והוסיף חדרים, גילה וחשף את הקירות המקוריים ואילו מרים עיצבה, ריהטה והפכה את החדרים והסוויטות לחדרי לוקסוס של ממש, עם מגע מקורי אך עדין מאוד, חם ואישי כאחד. את הריהוט בנה חיים, ואילו מרים מנצלת חוש טבעי שיש לה, ומשלבת בחדרים השונים עבודות רקמה שלה, עם פריטים מצפון אפריקה ומהמזרח הרחוק.
בכלל, מרים עובדת כמו שד: היא במטבח, היא במסעדה, היא מתרוצצת בין החדרים והגינה המדהימה והמטופחת ובכל הזמן הזה היא גם מדברת בטלפון, עם עורך דין רמת גני. מה העניין? "אני עוזרת עכשיו לפליטים מאריתראה... פה זה מקרה מאוד מצער של מישהי שעומדים לגרש והיא אובדת עצות.” הפליטה המדוברת היא לא הראשונה שמרים וחיים עוזרים לה: השניים פעלו רבות לקלוט במטולה פליטים נוספים, כבר מזמן, נסיון שלא תמיד עלה יפה. "לא חשוב,” הם אומרים: “צריך לעזור למי שאפשר וזהו. לפני פליטי אריתריאה עזרנו לצד"לניקים, ונעזור למי שנוכל גם בעתיד.” כל זה, תוך כדי הגשת ארוחת ערב, שמבוססת על חומרים ומתכונים מקומיים, גליליים, כאלה שהיו נהוגים בימי האיכרים הראשונים של מטולה.


גיא כהן, שף המסעדה, מבשל ו מגיש תפריט חלבי — צמחוני מגוון מאוד וטרי מאוד. הרוב - ירקות ופירות העונה, כמו גם זיתים, ביצים וחלב, מגיע מהמשק של בני המשפחה ומהמטעים והבוסתנים של משפחת הוד ומטולה. ארוחות הדגים — דג פורל מהדן, עטוף בתבלינים, טרי ועשוי בעדינות רבה הוא רק חלק משפע המנות שהוגשו לשולחן: מגוון של סלטים ומנות ראשונות, מרקים מצוינים ועשירים, והכל ברוחב יד ולב. כדאי להזמין את האוכל במידה, בגלל שהמנות גדולות ועשירות. “אנשים שבאים לכאן זה כמו לבית הבראה...” הוא משפט מפתח פה, ללא ספק. מה שכן, לקינוח, אל תעיזו לפספס את מאפה התפוחים המדהים, שמרים אופה ממתכון משפחתי מקורי, של סבתא של חיים. כזה לא תמצאו בעיר, בשום קונדיטוריה ומשתי סיבות טובות: איכות התפוחים וכמות התפוחים... וגם אם תבקשו רק חצי מנה לא תקבלו, אל תדאגו...


לפני כמה שנים הפכו מרים וחיים את מלון הבוטיק בית שלום למלון לזוגות בלבד . ואכן, את הלילה של אחרי ארוחת הערב, מומלץ להעביר באחת מהסוויטות של בית שלום: במבנה האבן בן מאה השנים תמצאו שלוש סוויטות ענק מפוארות, גדולות ונוחות מאוד. קערה גדולה של תפוחים טריים ושיכר תוצרת בית יחכו לכם, וגם הפתעה ממש לא מקובלת: אותי "קנתה" דווקא קערה של חטיפי שוקולד שונים — פסק זמן ושות'. אחרי נסיעה ארוכה, בליל חורף גשום וקר, זה היה פינוק קטן שבהחלט עשה לי את זה, עם חיוך. זה חוץ מלבד מקרר ומטבחון, מלאים ומצוידים, קפה, תה וחליטות שונות. 

 הסוויטות הגדולות במבנה העתיק מצוידות במיטה זוגית רחבה ומרשימה וגם בג'קוזי כל אחת — כזה שאת סגולותיו נשאיר לכם לגלות בעצמכם (נאמר רק שיש לו בהחלט ייחוד). לשלוש הסוויטות האלה סלון משותף, שמאפשר חופשה משותפת אם אתם יוצאים בשניים או שלושה זוגות.

מחוץ למבנה ההסטורי יש 10 סוויטות נוספות, בגדלים שבין 40 ו-70 מ"ר. כולן מצוידות בכל הפינוקים (מלבד בג'קוזי), מרוהטות ומעוצבות בהתאם לסטנדרטים של מרים וחיים. אם אין לכם ברירה ואתם פשוט חייבים, אז בכל החדרים יש לא רק טלויזיה בכבלים, DVD ואלקטרוניקה אחרת, אלא גם אינטרנט אלחוטי. מלון לזוגות בלבד כבר אמרנו? אתם יכולים בשקט לוותר על האינטרנט, ולהשאיר את הלפטופים בעבודה... 

ואחרי שהעברתם את הלילה בשלום ובשלווה, ולא עשיתם שום דבר חוץ מאשר לישון, אתם מוזמנים לארוחת הבוקר. בבית שלום , ארוחות הבוקר הן מקור לגאווה אמיתית : כאן מראה חיים הוד את מה שהוא יודע לעשות באמת: דגים כבושים והרינגים במגוון מתכונים, איקרא נפלאה, עבה ועשירה וגבינות: גבינות טריות רכות וגבינות שהן וריאציות על נושא הגבינה הצפתית. חיים מקבל חלב בוקר טרי, ומעבד אותו במחלבה שלו עצמו. יש לו מפרדת, כך שהוא יכול לייצר לעצמו חלב בריכוז שומן לפי הצורך שלו, ולפי מתכונים שפיתח בעבר, במשך שנים של ניסוי וטעיה. לצד שמנת וקאימק עשירים במיוחד — ועשירים במיוחד, כבר הבנתם, זאת מילת מפתח כאן — הוא מגיש גבינה צפתית עם בצל, עם קצח, עם שום וזיתים שחורים... שם המשחק כאן הוא דמיון ומגוון, ומשני הדברים לא חסר.

לסיום, אם תגיעו לבית שלום במטולה בסוף שבוע, נצלו את ההצעה של חיים לקחת אתכם לסיור בסביבות מטולה , זאת יכולה להיות תצפית למפל התנור או תצפית על השטחים של חקלאי מטולה שמוחזקים היום על ידי חקלאים לבנונים. זה יכול להיות סיור במטולה עצמה, עליה למצפה דדו או כל רעיון אחר שיעלה על דעתו. לחיים יש ידע שרק למי שנולד במקום יש, וסיפורים שתשמעו רק ממנו. הכל בחיוך ובאהבה אמיתית ורבה. באתר האינטרנט של בית שלום יש דף שבו מפורטים הפעילויות והסיורים השונים שחיים מקיים ומעביר.