כתבו עלינו

""Archjob, הפורטל האינטרנטי לאדריכלות, עיצוב ותכנון, יוני 2014

  ''מירקם והתרקמות''
תערוכה חדשה של אמנית הסיב - מרים הוד

גלריית האמנות החדשה שנחנכה החודש בבית שלום, במטולה, מציגה את תערוכת עבודותיה של אמנית הסיב - מרים הוד, המשלבת עבודות של רקמה אמנותית עם אבנים טובות, תכשיטים וגופי תאורה, המביאים להתפעלות הצופה מהחוויה המוקפדת מהטכניקה והמלאכה עצמה, גווני החוטים השונים והשימוש באור.
רקמה- מהשורש ר.ק.מ. -רִקְמָה, רְקִימוֹת, רְקָמוֹת, מִרְקָם והִתְרַקְּמוּת- נושאות את עצמן אל הקשרים באמנות: מלאכת יד [רקמה ותפירה של צורות וקישוטים בחוטים צבעוניים, בעוביים שונים, על גבי בד, בתוספת חומרים נוספים, חרוזים, חפצים או אבנים טובות]. תכנון, מחשבה ומארג

עבודות הסיב בתערוכה החדשה של האמנית מרים הוד ''מירקם והתרקמות'' מגיעות מן ההיבטים של מלאכת מחשבת, מארג, מילים, זיכרונות ואור ומכילות אותן.
בכדי לחוות ולראות את העבודות המוקפדות, הפרטים הדקים, הניואנסים העדינים, מורכבות קווי התפירה שבהן,   יש צורך להתקרב פיזית אל היצירה עצמה וכך כופה עליך סוג של אינטימיות וקירבה.

היצירות של הוד, מכילות תנועה, צבע, אור, תהודה ומילה. כליי הביטוי המטפורי לזהות האמנית. הוד שואבת את תכני יצירתה מהנוף הסובב אותה, מזיכרונות ילדות, משפחתיים והיסטוריים, שמתבטאים לעיתים גם במסגרות העבודות שהן חלק מהיצירה ונבחרות בקפידה.
בדיאלוג מרתק משלבת הוד טקסטורות ורקמות עדינות, דימויים וחומרים מזרחיים ומערביים, חומרים מסורתיים-עממיים ומודרניים, אותיות שירים המשולבים ביצירה עצמה, אדריכלות [שער, מנעול, מסגרת חלון או הדימוי שלהם] אור [בתאורה מלאכותית או אור הבא מן העבודה עצמה פנימה], חרוזים צבעוניים אוריינטליים המגיבים לאור וטכניקות רקמה שונות בשילוב סיבים שצובעת האמנית בעצמה. הדימויים אינם רק לשם הדקורציה והעיטור, אלא משמשים שפה תקשורתית עם הצופה ושיתוף בזיכרון של מקום, עונה, הלך רוח ועוד.

  

 מרים הוד עוסקת באמנות משנת 1982. למדה אמנות הסיב במכללת תל-חי והשתלמה בקורסים שונים ברחבי הארץ. עבודותיה משלבות טכניקות וחומרים מגוונים וניכר בהן החיבור לטבע ולמחזור חומרים מהטבע. העבודות נוצרות בהשראה ובשילוב של מקורות המשפחה והנופים בהם היא חיה, סמלי היהדות, שואה, שירי ארץ ישראל ותרבות המזרח האוריינטלית. זו תערוכת היחיד הראשונה של האמנית.
 
גלריית האמנות החדשה בחצר בית שלום במטולה, הינה חלק ממבנים משוחזרים הבנויים בחצר בת 120 שנה על ידי מייסדי המושבה ברחוב הראשונים, הרחוב הראשי הישן במטולה. מבית המגורים הישן של משפחת הוד-פיין ששופץ באבן גלילית הוקמה מסעדה ובחקורה [חצר] מלון בוטיק משפחתי, ביניהם גינות מטופחות ומטע דובדבן.


פתיחה: 27/06/2014
נעילה: 27/1/2014

גלריית האמנות החדשה - בית שלום במטולה
טלפון:  04-6940767
הגלריה פתוחה לקהל הרחב ללא תשלום.