כתבו עלינו

מגזין "דובדבן", מאי 2010

שירת העדיים: תכשיטים מרוקאים בשילוב רקמה בתערוכה חדשה
 
בערב חג השבועות, 18 במאי 2010, עם פתיחת פסטיבל שירי משוררים במטולה תפתח תערוכת האומנות "שירת העדיים" של היוצרת מרים הוד במלון הבוטיק בית שלום במטולה, מבנה אבן בן 125 שנים שהוקם על ידי משפחת סבתו של חיים הוד-פיין.

העבודות המוצגות בתערוכה, בגודל מטר על שישים ס"מ, משלבות רקמה אומנותית עדינה בעבודת יד ומכונה עם תכשיטים מרוקאים אותנטיים, שיובאו במיוחד ממרוקו, מורכבים מחרוזי קרמיקה וחרס צבעוניים וריקועי מתכת כסופה.

היוצרת מרים הוד אומרת, כי הצורה, החומר, הססגוניות וצבעוניות התכשיט הממוקם במרכז היצירה, הם שמעניקים לה את ההשראה לאופי הרקמה ובחירת החומר.

בשונה מתערוכות קודמות, בהן עבדה על כל יצירה בנפרד, בתערוכה זו יצרה מרים את כלל העבודות בו זמנית, כאשר כל עבודה מתפתחת בנפרד אך גם כחלק מהקונספט הכולל.
חלק בלתי נפרד מהתהליך מלבד התכנון הוא יצירת החומרים עצמם: צביעת הבדים בטכניקות שונות כמו טכניקת מאלן של גיהוץ, מכחול, יצירת חוטים, תחרות ועוד.

מרים הוד אומרת, כי היצירה הרחבה, ההכנה ובחירת החומרים, הצבעים והצורות בכל עבודה, ממלאת אותה באנרגיות והתרגשות בעשייה.
הוד עוסקת שנים רבות ברקמה ועיצוב אמנותי בטכסטיל. עבודותיה משלבות טכניקות ושימוש בחומרים זמינים: בדים, חוטים, ניר, חרוזים, חומרים מהטבע, רקמת יד ורקמה במכונה ופיתוחם לשפה אומנותית אישית. את התערוכה הנוכחית יצרה במשך שנה וחצי.