כתבו עלינו

מתוך ספרה של חגית עברון - "שישי בבוקר"

ארוחת בוקר שכמותה מקבלים רק בבתי הארחה כפריים בעיירות מרוחקות באירופה
קשה להחליט מתי הכי כדאי לבקר במטולה: בחורף, כשהאיור כולו מתכסה שמיכת שלג לבנה ובבית הקפה בוערים הקמינים: באביב, כשמראה פריחת עצי הדובדבן מסמא עיניים בקיץ, כששלל מטעי הפירות מניבים את פרים וריחם המתוק, ואולי בסתיו כשהרחוב הראשי של העיירה מתכסה בעלי שלכת המשווים לה מראה סגרירי ונוגה. בכל מקרה ובכל עונה, המושבה הצפונית יפה, מזמינה ומזמנת שפע של הצעות מפתות לבילוי של סופשבוע.

לא חייבים ללון במטולה כדי להנות משלל אפשרויות הבילוי בה. גיחה של שעות מספר בביקור יום שישי, כשהתנועה בכבישי הצפון דלילה, בהחלט יכולה לספק את יצר התענוגות המשלב בין ארוחת בוקר פנטסטית, טיול רגלי נינוח, ועוד כמה הפתעות קטנות – על פי מצב הרוח שלכם והזמן העומד לרשותכם.
לאחר טיפוס במעלה הכביש היפה, תמצאו את "בית השלום" של מרים וחיימקה הוד, שפתחו את חצר ביתם לארוחות בוקר גם לאורחים שאינם לנים במקום. וטוב שכך.
ארוחת הבוקר של בני הזוג, ממייסדי הישוב, קנתה לה חוג מעריצים מדן ועד אילת, ולא בכדי.
התמקמו לכם בנחת בחצר הפורחת, תחת עצי הלימון, הערבות הבוכיות והמזרקה המפכה, או בפנים בבית האבן העתיק שנבנה על ידי סבו וסבתו של חיימק'ה לפני יותר מ – 100 שנה. כך או כך, מצפה לכם ארוחה כפרית אמיתית. הוסיפו לכך את העובדה שכל מה שיוגש לשולחנכם הוא מעשה ידיהם הטובות של בני הזוג ומתנובת משקם, והנה לפניכם ארוחת בוקר שכמותה מקבלים רק בבתי הארחה כפריים בעיירות מרוחקות באירופה.
לאט אבל בטוח יתמלא שולחנכם בקעריות חרס קטנות עמוסות במגוון עשיר של גבינות שחיימק'ה מכין במו ידיו עם הנץ השחר, קנקן יוגורט חמצמץ וטעים, זיתים ממטעי המשפחה, דגים כבושים במרינדות, סלט ירקות שנחתך זה עתה, ביצי משק כתומות שנאספו לפני רגע מהלול, לחמניות קטנות וחמימות ושפע ריבות מפירות העונה שרוקחת מרים.